Reference

Eva

Na Sabinu jsme se obrátili jako rodiče jednoho dítěte, kteří si prošli v prvním těhotenství a při porodu standardními postupy a dodatečně jsme registrovali následky jak na miminku, tak na mě jako matce a v důsledku na celé rodině… Miminko mi zpětně odzrcadlilo následky porodu velmi náročnou poporodní péčí (bylo zdravé, ale velmi plačtivé a neodkladné, stále nosící) a svými nočními běsy… Proto jsme k druhému těhotenství a porodu přistupovali vnímavěji, poučeněji (četba literatury tipu Znovuzrozený porod, Hypnoporod, Aby porod nebolel apod…), navštívila seminář a vlastně i terapeuticky jsem si odblokovala první zkušenost… Prostě jsem udělala vše, co bylo v mých možnostech. Logickým vyústěním toho všeho bylo vyhledání vlastní porodní asistentky, které bychom mohli důvěřovat a plně se na ni spolehnout a tak zajistit, aby vše probíhalo dle našich přání a představ, bez zbytečných zásahů. Tato investice má obrovský význam pro nás všechny, je to zcela jiný zážitek a příběh… Jsme vděční za tuto silnou zkušenost Sabině, která i po porodu měla rady na hojení hráze po natržení a do dvou týdnů byl klid… Je to tak jiná zkušenost pro nás, že pro to máme opravdu jen slovo „DŮSTOJNOST“. Investice za PA jsme tedy nelitovali, právě naopak ji hodnotím jakou tu nejlepší investici svého života, která se dotýká vlastně celé rodiny. Děkujeme…

Bětka

Milá Sabino,
toto je moje poděkování za porod, na který tak ráda vzpomínám a věřím, že na něj tak budu vzpomínat vždycky. Byl to můj třetí porod, úžasný zážitek, který si už 2 měsíce opakuju v hlavě. Konečně jsem si zažila, že to dokážu, že umím porodit! Ta sebedůvěra z toho plynoucí je úžasný bonus, který se sakra hodí. V porodnici mě u předchozích dvou porodů o tento zážitek ochudili, ukradli mi mé vlastní porody, ach jo, jak jsem to mohla dopustit… dopustila bohužel, poprvé jsem jim prostě věřila, že ví lépe než já, co dělají. Porodní asistentka mi pustila vodu, píchla oxytocin s tím, že jinak se porod zastaví (jak to mohla vědět, proč mi lhala?) a pak mi tlačila na břicho, aby dítě vytlačila a měla hotovo (proč čekat, až prvorodička porodí sama, může to trvat!) a výsledkem byla mimo zdravého krásného syna, z jehož narození jsem (i když jsem se na něj celé těhotenství opravdu moc těšila) se nedokázala pravdivě radovat i moje ukrutná několik týdnů trvající poporodní deprese. Podruhé jsem už věděla, co chci a myslela jsem si, že to spolu s manželem zvládneme v porodnici sami, když víme. Podruhé to bylo sice nesrovnatelně lepší, nedovolila jsem žádné zásahy do průběhu porodu a porodní asistentka byla vstřícná i příjemná, ale nemohla jsem si vybrat polohu při porodu a pořád to bylo v mém pocitu „oni dítě odrodili“ (nastřihli, dítě vytáhli, zjistili, že je to chlapec, sdělili a podali). Na euforii to nebylo, ale obešlo se to alespoň bez deprese.

Tolik mých známých má podobné, některé z nich i horší zkušenosti!

Třetí porod jsem nemohla nechat náhodě, a to počkat na jakou porodní asistentku narazím v porodnici tentokrát nebo se modlit za to, aby byla co nejlepší anebo abych nestihla do porodnice vůbec dorazit. Děkuju ti, Sabino, za tvoji důvěru ve mně, za tvoji připravenost, nerušící přítomnost, za to, že vše proběhlo tak lehce. Za to, žes nechala můj porod mně - že mi to teplé stvoření vklouzlo přímo do náruče, že jsem sama mohla zjistit, že se nám po dvou klucích narodila vytoužená holčička a že jsem si ji hned mohla k sobě přivinout a spolu s manželem ji vítat a obdivovat. To je to nejúžasnější, co jsi nám mohla dát a co jsme mohli dostat, nejhezčí dárek k Vánocům, pořád ještě z té euforie a radosti žijeme.

Lenka

Ať už je téma porodu jakkoliv probírané a vy se právě chystáte k porodu, nejlepší, co můžete udělat, je se sejít s porodní asistentkou a vše důkladně probrat. Mně osobně po první schůzce se Sabinou Trojkovou spadl kámen ze srdce. Ať se rozhodnete pro sebelepší porodnici nebo budete mít načtené příběhy z internetu, nic z toho Vás neuklidní a lépe nepřipraví než právě konzultace s porodní asistentkou, která je Vám k dispozici kdykoliv to potřebujete. Sabina byla má porodní asistentka u mého prvního porodu. Hned po první schůzce, kde mi poskytla veškeré informace a zodpověděla mé dotazy, jsem se rozhodla právě pro ni. Je velmi sympatická, usměvavá a má skvělé názory na průběh porodu, se kterými jsem se ztotožnila.

Další schůzka se Sabinou proběhla u mě doma, což bylo velmi příjemné. Sabina si poslechla ozvy malého, ukázala masážní techniky od bolesti zad a probraly jsme společně porodní plán. Protože jsem se pomalu blížila k porodu, tak i návštěvy u lékaře byly častější a panu doktorovi se přestávaly líbit ozvy u malého, a tak nás poslal do porodnice na přetočení a vyvolání porodu. Tehdy jsem byla šťastná, že jsem měla na telefonu Sabinu, která nám mohla radit. S manželem jsme se rozhodli, že vyvolat porod si nenecháme. Po tomto rozhodnutí jsme byly ještě několikrát na kontrolách v nemocnici, kde bylo vše v pořádku. Po dalším týdnu přišel den D ☺. Zavolala jsem Sabině, která hned ochotně přijela a byla se mnou doma. Poradila mi, abych relaxovala a odpočívala. K večeru jsem již cítila, že bychom se mohly přemístit do porodnice. V porodnici šlo všechno podle plánu, dokonce rychleji, než jsem čekala. Díky Sabině jsem prožila krásný porod bez jakýchkoliv komplikací a hrůzostrašných příběhů. Dnes jsem vděčná, že jsem u porodu měla právě Sabinu, která vedla porod klidně, bez stresu a v příjemných podmínkách.

Po porodu nás Sabina navštívila a poradila, jak pomoct malému, když má „prdíky“, nebo jak nejlépe pečovat o pokožku, pupík a jak zpříjemnit koupání… Prostě vše co potřebujete.

Proto bych už nikdy neváhala a k dalšímu porodu ji zavolala znovu. Doporučuji to všem, kteří chtějí mít krásný zážitek z porodu a narození očekávaného miminka k Vám do rodiny. Díky bezproblémovému porodu je malý prcek usměvavý, klidný a spokojený a já jsem už týden po porodu opět fit a plná energie.

Radka

Se Sabinkou jsme se poznaly až ve třetím trimestru mého těhotenství. Podařilo se nám na sebe velmi rychle navázat a nikdy jí nepřestanu být vděčná za to, že byla skvělou průvodkyní na tak důležité cestě. Věděla jsem, že chci co nejpřirozenější porod a taky věřím, že ho může prožít každá žena. Co ale jako prvorodička nikdy nevíte je, jaké to vlastně bude. Díky Sabině to bylo přesně takové, jaké jsem si přála. Dokáže s pokorou a klidem poskytnout ženě dostatečný prostor a zároveň potřebnou oporu a klid ve chvíli, kdy je potřeba. Když to teď beru zpětně vlastně jsem jí nemusela nic říkat, intuitivně vycítila, kdy potřebuji pomoc a kdy potřebuji klid pro uzavření do sebe sama. Tyto věci se naučit nedají. Jsou podle mě darem, který umí Sabina dobře využít a proto bych ji všem vřele doporučila. Koukám teď na svou malou Zitu a moc dobře si uvědomuji, že porod je tím nejkrásnějším, co mě potkalo. Děkuji.